Garanti ve İade

Garanti işlemi:

     

Arızalı ürünlere  ait ürün kabul şartları kontrol edilir. Ürün garantisi verdiğimiz şartlar ile sınırlıdır. 15 gün içinde iade talebi telefon veya mail olarak bildirilir. İade talebiniz en kısa zamanda işleme alınıp size bu konu ile ilgili geri bildirim yapılır. İade talebi onaylanan ürünler orijinal ambalajı içerisinde, eksiksiz, hasarsız ve problemsiz olarak en kısa sürede şirket adresine yollanmak üzere kargoya teslim edilir. 

Ürün kabul şartları:

Kargodan kaynaklanan sorun olmaması,

Fiziksel müdahale olmaması,

Eksik ürün olması.

Garanti kapsamındaki ürünlerdeki arıza giderilir veya onarımı mümkün olmayan durumlarda   yenisi ile değiştirilir.

Garanti kapsamı dışındaki ürünlerin yenisi ücreti karşılığında verilir.

Arızası giderilen ürünler kargo ile müşterilerimize teslim edilir.    

Teslimat ve Fatura Adresleri:

Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir.Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.

Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.

Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü:

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. nostaljikradyo.com da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir:

Lütfen mağazada girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve email adresiniz kullanılacaktır.

Siparişim neden banka onayı alınamadığından iptal edilmiş?

Siparişleriniz, banka ya da nostaljikradyo.com Kredi Kartı Güvenlik Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ulaşamaz ise, siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir.Sipariş iptali ile ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliğinde kayıtlı e-mail adresine gönderilir. Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; Bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir

Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım?

nostaljikradyo.com un satışını yapmakta olduğu ürünler,  kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. 

Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler ;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz. 

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Örneğin ; Aras Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Aras Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır. 

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişiniz de bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan bize geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu fark ettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak bize geri göndermeniz gerekecektir. Ürünler bize ulaştığında sorununuz kayıtlarımıza işlenecek olup, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

SİZİN İÇİN ÜRETTİK